Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

2 września 2016 r.
22:24

Wielkie żużlowe emocje w Lublinie! Polska-Dania 45:45 (zdjęcia)

Spragnieni żużla lubelscy kibice w piątkowy wieczór nie mogli narzekać na brak emocji. Na torze przy Al. Zygmuntowskich obejrzeli pojedynek reprezentacji Polski i Danii, zakończony remisem 45:45.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkanie było zapowiadane jako pierwszy występ podopiecznych trenera Marka Cieślaka po niedawnym triumfie w Drużynowym Pucharze Świata. Jeśli chodzi o prowadzonych przez uwielbianego w Lublinie Hansa Nielsena Duńczyków, to głównym wydarzeniem był powrót do składu nieobecnego w DPŚ Nickiego Pedersena. Lubelscy fani nie zawiedli. Na trybunach stadionu przy Al. Zygmuntowskich zasiadło ok. 6,5 tys. osób.

Największa gwiazda reprezentacji kraju Hamleta na torze pojawiła się już w inaugurującym zawody wyścigu. „Power” najlepiej wyszedł ze startu, ale na dystansie musiał odpierać doświadczonego Piotra Protasiewicza. Polak wyprzedził rywala na drugim okrążeniu i dowiózł do mety trzy punkty. Za plecami Pedersena przyjechał Michael Jepsen Jensen. Drugi z „biało-czerwonych”, Grzegorz Zengota zakończył bieg z zerowym dorobkiem punktowym.

Zwycięstwo gospodarzy przyniosła druga odsłona, w której od początku do końca prowadził Maciej Janowski. „Magic” wyprzedził Bjarne Pedersena i Przemysława Pawlickiego, którego do końca próbował dogonić Anders Thomsen. Jego wysiłki nie przyniosły jednak skutku i bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla Polaków.

W trzecim starciu po raz pierwszy na torze pojawił się jedyny zawodnik, który reprezentował w Polskę w zwycięskim finale DPŚ w Manchesterze. Indywidualny mistrz świata juniorów z 2015 roku mimo ambitnej walki musiał jednak uznać wyższość Leona Madsena. Drugi był Janusz Kołodziej, a trzeci Peter Kildemand i na tablicy wyników utrzymało się dwupunktowe prowadzenie gospodarzy.

Wyścig czwarty rozgrywany był w trzyosobowej obsadzie po tym, jak w taśmę wjechał Jepsen Jensen. Osamotniony Nicki Pedersen udźwignął jednak spoczywający na jego barkach ciężar. Ze startu lepiej wyszedł Janowski i wydawało się, że kontrolował sytuację przez cztery biegi, ale na ostatnich metrach napędzony gwiazdor Duńczyków zdołał go wyprzedzić i uratować remis dla swojej drużyny.

Po kolejnym wyścigu Duńczycy wyrównali stan rywalizacji. Choć na ostatnim okrążeniu Zmarzlik zdołał dogonić Thomsena, to na ostatnich metrach młody Duńczyk odpowiedział udaną szarżą. Trzeci był Bjarne Pedersen i nasi rywale wygrali 4:2. Takim samym wynikiem zakończył się bieg szósty i to podopieczni Hansa Nielsena wyszli na dwupunktowe prowadzenie.

W siódmej odsłonie powiększyli przewagę do czterech „oczek”. Kibice mogli oglądać emocjonującą walkę Zmarzlika i Nickiego Pedersena. „Power” prowadził już od startu, ale do końca czuł na plechach oddech 21-latka z Gorzowa, który atakował go do ostatnich metrów. Zwycięstwo Duńczyka sędzia Piotr Lis orzekł dopiero po obejrzeniu telewizyjnej powtórki.

To co „biało-czerwoni” stracili w dwóch wcześniejszych wyścigach, odrobili w ósmym. Zengota i Protasiewicz wygrali z Thomsenem i Bjarne Pedersenem, doprowadzając do remisu 24:24. Po przerwie na kosmetykę toru swoich kolegów pomścili jednak Madsen z Kildemandem, nie dając szans Pawlickiemu i Janowskiemu. Znowu to Dania prowadziła różnicą czterech punktów.

Na starcie 10. biegu zimnej krwi zabrakło Zmarzlikowi, który wjechał w taśmę i został wykluczony. Jadący w pojedynkę Zengota stanął jednak na wysokości zadania, zapewniając „biało-czerwonym” wynik 3:3. Remis w ogólnym rozrachunku mieliśmy po kolejnej odsłonie, w której Kołodziej i Janowski zwyciężyli 5:1. Po ostatnim wyścigu przed starciami nominowanymi wciąż mieliśmy status quo. Wygrał Pawlicki, który do końca odpierał ataki Nickiego Pedersena i jadącego tuż za nim Madsena. Przed decydującą fazą spotkania było 36:36.

Bieg 13. nie wyjaśnił wiele. Wygrał Jepsen Jensen, a drugie i trzecie miejsce zajęli Zengota i Kołodziej. W przedostatniej odsłonie przy prowadzeniu Zmarzlika na torze wylądował Pawlicki. Polak na szczęście nie ucierpiał poważnie, ale za przerwanie wyścigu został wykluczony z powtórki. Osamotniony Zmarzlik wytrzymał jednak presję, dzięki czemu o wszystkim miała rozstrzygnąć ostatnia odsłona meczu, przed którą niemal wszyscy kibice na stadionie zdawali się zastanawiać, co zrobi Nicki Pedersen. A „Power” już na pierwszym łuku dał się wyprzedzić po zewnętrznej Janowskiemu, a po chwili także Protasiewiczowi. Jednak nieoczekiwanie na prostej na prowadzenie wskoczył Madsen i nie oddał go już do mety. Ostatnie starcie wieczoru zakończyło się więc remisem 3:3, podobnie jak całe spotkanie.

Polska – Dania 45:45
Dania: 1. Michael Jepsen Jensen 7+1 (1*,t,1,2,3) , 2. Nicki Pedersen 10 (2,3,3,2,0) , 3. Bjarne Pedersen 4 (2,1,0,1,0) , 4. Anders Thomsen 7 (0,3,1,1,2) , 5. Leon Madsen 11+1 (3,1,3,1*,3) , 6. Peter Kildemand 6+1 (0,3,2*,0,1), . Trener: Hans Nielsen.
Polska: 9. Piotr Protasiewicz 9+1 (3,2,2*,0,2) , 10. Grzegorz Zengota 8 (0,d,3,3,2) , 11. Maciej Janowski 8+2 (3,2,0,2*,1*) , 12. Przemysław Pawlicki 6+1 (1,1*,1,3,w) , 13. Bartosz Zmarzlik 9 (2,2,2,t,3) , 14. Janusz Kołodziej 5+2 (1*,0,0,3,1*) . Trener: Marek Cieślak.
Najlepszy czas dnia: 66,97 (Leon Madsen w wyścigu 15.)
Sędziował: Piotr Lis z Lublina.
Widzów: ok. 6,5 tys.

 

Pozostałe informacje

Orlen Oil Motor Lublin w pierwszym domowym meczu pokonał drużynę z Częstochowy. Teraz chce zrobić to samo z ekipą z Rybnika

Orlen Oil Motor Lublin podejmie w piątek Innpro ROW Rybnik. Faworyt jest tylko jeden

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po wyjazdowej wygranej w hicie trzeciej kolejki nad Betard Spartą Wrocław, a już w piątek żużlowcy Orlen Oil Motoru otworzą zmagania w czwartej serii. Do Lublina przyjedzie skazywany na pożarcie beniaminek – Innpro ROW Rybnik. Każdy inny wynik niż pewna wygrana trzykrotnych mistrzów Polski będzie sensacją

Rzym kusi zabytkami
CITY BREAK
galeria

Z Lublina do Rzymu. Do zobaczenia w Wiecznym Mieście

Lot z Lublina to szybki i wygodny sposób, by odkryć uroki Wiecznego Miasta. A Port Lotniczy Lublin nawiązał współpracę z włoskimi liniami Aeroitalia.

Sekrety idealnych firan lnianych - profesjonalne wskazówki i częste błędy

Sekrety idealnych firan lnianych - profesjonalne wskazówki i częste błędy

Firany lniane mają niezwykłą moc transformacji wnętrza w elegancką przestrzeń pełną charakteru. Nawet najbardziej luksusowe tkaniny nie podkreślą jednak urody pomieszczenia, jeśli nie zostaną odpowiednio zawieszone. W tym artykule poznasz 5 kluczowych zasad wieszania firan lnianych oraz dowiesz się, jakich błędów unikać, by stworzyć wnętrze o nienagannej estetyce. Niezależnie od tego, czy urządzasz salon, sypialnię czy kuchnię, te wskazówki pomogą Ci osiągnąć profesjonalny efekt, który zachwyci domowników i gości.

Dlaczego warto postawić na ocieplenie metodą wdmuchiwania celulozy?

Dlaczego warto postawić na ocieplenie metodą wdmuchiwania celulozy?

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych i budynków szkieletowych odkrywa, że izolacja celulozą to doskonały sposób na stworzenie przytulnego wnętrza bez nadmiernych kosztów i skomplikowanych prac budowlanych. Granulat powstający z recyklingu papieru, wzbogacony o środki ognio- i pleśniochronne, wdmuchuje się pod ciśnieniem w przestrzenie między krokwiami i belkami, gdzie wypełnia każdą szczelinę. Taka warstwa zatrzymuje ciepło zimą i blokuje nadmiar upałów latem, a przy okazji „oddycha”, pomagając regulować wilgotność powietrza. Dzięki temu dom zyskuje zdrowy mikroklimat, który docenią alergicy i osoby wrażliwe na suchość powietrza.

Pełnomocnik ISO 9001 – jak skutecznie zarządzać systemem jakości w firmie?

Pełnomocnik ISO 9001 – jak skutecznie zarządzać systemem jakości w firmie?

Wdrożenie i utrzymanie systemu zarządzania jakością zgodnego z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015 wymaga nie tylko znajomości przepisów i dokumentacji, ale przede wszystkim kompetentnej osoby, która będzie czuwać nad jego prawidłowym funkcjonowaniem. Tę rolę pełni pełnomocnik ds. systemu zarządzania jakością. To właśnie on odpowiada za to, by procesy w firmie były spójne, zgodne z normą i przynosiły zamierzone efekty. Aby dobrze przygotować się do tej funkcji, niezbędne jest szkolenie pełnomocnik ISO 9001, które dostarcza nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych. Dowiedz się, jak efektywnie pełnić tę rolę i na czym skupić się, aby współpraca z jednostką certyfikującą przebiegała bez zakłóceń.

Najczęstsze błędy na stronach internetowych deweloperów i jak ich unikać?

Najczęstsze błędy na stronach internetowych deweloperów i jak ich unikać?

W dobie cyfrowej profesjonalna strona internetowa to jeden z najważniejszych elementów skutecznego marketingu deweloperskiego. To właśnie od witryny często zaczyna się kontakt potencjalnego klienta z ofertą inwestycji.

Złodziej tuż po zatrzymaniu przez policjantów z Lublina

Multirecydywista namierzony przez lubelskich kryminalnych

Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali 61-latka z woj. zachodniopomorskiego, który włamywał się do mieszkań w całej Polsce. Rozpracowali go po tym, jak włamał się do mieszkań na lubelskiej Kalinie oraz Czechowie.

Bez kasku i uprawnień fiknął kozła. Poleciał do szpitala

Bez kasku i uprawnień fiknął kozła. Poleciał do szpitala

Kierujący motocyklem z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. To skutek zdarzenia z wczoraj na drodze pomiędzy miejscowościami Zdziłowice – Otrocz (powiat janowski). Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił.

Imprezy klubowe w weekend (2 – 3 maja)
Imprezy
2 maja 2025, 19:00

Imprezy klubowe w weekend (2 – 3 maja)

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Jesteśmy w trakcie długiego weekendu, który sprzyja wyjściom do klubu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy.

Biało-czerwona flaga łączy, ale też zobowiązuje. Zobacz, jak wyglądały obchody tego święta w Lublinie
Dużo zdjęć
galeria

Biało-czerwona flaga łączy, ale też zobowiązuje. Zobacz, jak wyglądały obchody tego święta w Lublinie

2 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych a zarazem radosnych świąt państwowych. - Flaga symbolizuje naszą przynależność do narodu i państwa – mówi dr hab. Robert Kozyrski, prof. KUL z Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Piłkarze Victorii Łukowa (zielone stroje) w 23. kolejce odnieśli 15. zwycięstwo w tym sezonie

Victoria Łukowa znowu zwycięska. W weekend kolejne mecze zamojskiej klasy okręgowej

Na rozpoczęcie weekendu majowego rozegrano 23. kolejkę w „najciekawszej lidze świata”. Wszystkie zespoły ze ścisłej czołówki sięgnęły po trzy punkty, a mecz derbowy pomiędzy Pogonią 96 Łaszczówka, a Koroną Łaszczów zakończył się remisem

Majówka? Wakacje? Dokąd polecimy z lubelskiego lotniska?
film

Majówka? Wakacje? Dokąd polecimy z lubelskiego lotniska?

Lublin stał się doskonałym miejscem na początek interesujących wycieczek? Jakie wakacyjne kierunki oferuje lubelskie lotnisko? Dokąd polecimy przez cały rok? O tych rzeczach rozmawiamy z Piotrem Jankowskim z Portu Lotniczego Lublin w dzisiejszym programie Dzień Wschodzi.

Co słychać w Jastkowie? Odwiedzamy nowy zalew i zespół pałacowo-parkowy
galeria

Co słychać w Jastkowie? Odwiedzamy nowy zalew i zespół pałacowo-parkowy

Długi weekend majowy to dobra okazja, by wyjechać za miasto. 7 km od granic Lublina powstaje nowy zalew. To część szerszego zagospodarowania malowniczej Doliny Ciemięgi, w której znajduje się również odnowiony zespół pałacowo-parkowy.

Premier Donald Tusk

Donald Tusk w orędziu: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków, super silną i nowoczesną – armię do wygrywania

Czasy są trudne, do polityki światowej wraca niepewność, brutalność i egoizm; wojna przestała być abstrakcją - podkreślił w czwartkowym orędziu telewizyjnym orędziu premier Donald Tusk. – Czy mamy się bać? Nie. My mamy być silni – dodał. Zapewnił też: tworzymy armię, jakiej Polska nie miała od wieków.

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Hans Nielsen: Motor to faworyt do mistrzostwa Polski

Rozmowa z Hansem Nielsenem, legendarnym żużlowcem Motoru Lublin

PKO BP EKSTRAKLASA
30. KOLEJKA

Wyniki:

Zagłębie Lubin - Stal Mielec 0-0
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 3-0
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 3-1
Puszcza Niepołomice - Pogoń Szczecin 4-5
Radomiak Radom - Lech Poznań 2-2
Górnik Zabrze - Widzew Łódź 0-0
GKS Katowice - Legia Warszawa 1-3
Korona Kielce - Jagiellonia 3-1
Motor Lublin - Cracovia 0-1

Tabela:

1. Raków 30 62 45-19
2. Lech 30 60 56-28
3. Jagiellonia 30 55 51-38
4. Pogoń 30 53 52-34
5. Legia 30 50 55-39
6. Cracovia 30 45 52-47
7. Motor 30 43 43-50
8. Katowice 30 42 41-40
9. Górnik 30 42 39-35
10. Korona 30 40 31-39
11. Piast 30 38 31-34
12. Widzew 30 37 34-43
13. Radomiak 30 36 42-47
14. Zagłębie 29 32 40-45
15. Lechia 30 30 34-51
16. Puszcza 30 27 33-49
17. Śląsk 30 25 33-48
18. Stal 29 25 30-46

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!